poniedziałek, 11 listopada 2013

Konturówki

Jest ich cała masa, prawda? Oto kilka  z nich:

Perlen Pen bronze - 903, Viva Decor

Nie do końca określony kolor, ale chyba stary brąz najbardziej do niego pasuje. Ma ciepły odcień, nie wpada w zieleń. Przygotowany do robienia kropek, ale zawijaski też można zrobić. Łatwo się go stosuje dzięki miękkiej buteleczce, po nałożeniu nie siada, zachowuje formę. Czas schnięcia - średni, zadowalający.

Konturówka stara miedź - Kamm02, Stamperia

Też łatwa w wyciskaniu konturówka. Kolor... raczej stonowany złoty, jak mosiądz. Po wyschnięciu ma ładny satynowy blask, nie jest taki błyszczący jak ten świeży na zdjęciu. Nie siada. Czas schnięcia - średni, zadowalający.

Porównanie obu powyższych:

Konturówka 3DColor, Efco
Konturówki w buteleczkach, tutaj ecru i czarna. Do grubszych reliefów. Lubię je ponieważ w przeciwieństwie do konturówek z farbą akrylową, dają się szlifować. Czarna łatwo wypływała z butelki, z ecru miałam trochę problemów, co jakiś czas wymagała przetykania. Czas schnięcia - średni, zadowalający.

Podobne buteleczki z dzióbkiem można wykorzystać do utworzenia własnej konturówki ze szpachlówki. Zapełnienie buteleczki i uzyskanie odpowiedniej konsystencji nie jest jednak łatwe. Mimo to, jeśli nam się uda, są to konturówki doskonałe. Jeszcze łatwiejsze do późniejszej obróbki. Szlifowania, podrzeźbiania.

Relief do drewna, Acrilex, biała

Mniej znana konturówka, a całkiem przyjemna w użyciu. Łatwo się nakłada, szybko wysycha, po wyschnięciu ma kolor matowy. Cienkie reliefy. Chyba nawet się szlifuje. Muszę ją dogłębniej przetestować :)
13 komentarzy:

 1. Świetny wpis, ja używam talensa decor fin (ale ta to chyba dla zaawansowanych, bo mi nie wychodzi :() i stamperii ale ona jest dużo gęstsza, niż ta którą prezentujesz i nazywa się 3d gel i ją bardzo lubię ( to nią powstały reliefy na moim lusterku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nareszcie dowiedziałam się o innych konturówkach - cenne sa Twoje uwagi!
  Co do kremowej mam taką samą opinię nie wychodzi jest jakaś zgrudkowana i zatyka:)

  OdpowiedzUsuń
 3. a jakiego rodzaju szpachlowke wepchac do pojemnika? czy trzeba ja z czyms mieszac?

  OdpowiedzUsuń
 4. a jakiego rodzaju szpachlowke wepchac do pojemnika? czy trzeba ja z czyms mieszac?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wpychałam szpachlówke Fluggera, czasem trzeba ją rozwodnić wodą, uzyskanie odpowiedniej konsystencji nie jest niestety łatwe :)

   Usuń
  2. Dziekuje :)
   Pozdrawiam i zycze pogodnych Świat :))

   Usuń
 5. ja masę szpachlową do buteleczki "transportuję" strzykawką :)można kupić w aptece taką ogromną, wyciąga nawet dość gęstą masę budowlaną i wstrzykuję do buteleczki -szybko i łatwo

  OdpowiedzUsuń
 6. ja masę szpachlową do buteleczki "transportuję" strzykawką :)można kupić w aptece taką ogromną, wyciąga nawet dość gęstą masę budowlaną i wstrzykuję do buteleczki -szybko i łatwo

  OdpowiedzUsuń
 7. Szpachlowke wystarczy włożyć do woreczka foliowego, obciac rożek i wycisnąć do Turku, najlepiej oplukanej woda to masa po ścianach spływa szybciej, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Szpachlowke wystarczy włożyć do woreczka foliowego, obciac rożek i wycisnąć do Turku, najlepiej oplukanej woda to masa po ścianach spływa szybciej, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń