piątek, 12 kwietnia 2013

Lakier szklący w sprayu Idea Maimerii

Lakier szklący w sprayu Idea Maimerii  757 to produkt, który raczej będę odradzać. Skusiłam się na niego dla łatwości aplikacji, gdy ozdabiałam jeszcze dużo butelek. Tworzy mocną odporną na zarysowania powłokę, szybko schnie, jest transparentny, rozświetla kolory. Daje powierzchnię o wysokim połysku, jeśli nie przesadzimy z psikaniem, nie powinien spływać. Cena wydaje się dość wysoka, od 40 paru zł, ale pojemność też nie jest mała - 400 ml.
   Ale... ma najbardziej gryzący zapach spośród wszystkich specyfików, których używałam! Nitro to przy nim perfumy :) Drażni nawet na balkonie i długo się utrzymuje. Musi być szkodliwy, bo głowa od niego boli.
  I jeszcze do tego mocno zażółca! Lakierowanie nim jasnych pisanek na błysk odpada. Po roku stają się brzydko żółte. Na ciemnych powierzchniach pewnie nie będzie to tak widoczne, ale mimo wszystko lepiej wybrać inny rozpuszczalnikowy lakier.

Przykładowe prace:

Jajko po roku, które kiedyś było białe, zżółkło równomiernie więc nie jest źle, ale inne pisanki musiałam przerabiać, tutaj nałożyłam 2-3 warstwy, więc błysk nie jest szczególny:1 komentarz:

  1. Zażółca to jest prawda. Można spaprać pracę jak nic.
    :))

    OdpowiedzUsuń