poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Pentart - lakier z połyskiem


Pentart - lakier z połyskiem, z rozpuszczalnikiem to lakier wykończeniowy o wysokim połysku. Pędzlem nanosimy go na lakierowaną lub oczyszczoną powierzchnię, w razie potrzeby kładziemy 2 warstwy. Nadaje się do końcowego lakierowania po zastosowaniu spękań dwuskładnikowych. Pędzle czyścimy rozpuszczalnikiem alkholowym Pentart.


   Oprócz lakierów z sprayu to jedyny mój rozpuszczalnikowy lakier. Zawsze taki może się przydać. Pojemność mała - 100 ml, lejący się, kolor lekko żółtawy. Posiada lekki alkoholowy zapach, ale na pewno nie śmierdzi za bardzo, ten zapach jest nawet przyjemny. Dość szybko wysycha. Można nim lakierować w domowych warunkach. Na pewno będzie zażółcał, mniej, lub więcej w zależności od grubości warstw. Już po pierwszej warstwie daje połysk, ale ja zawsze daję dwie. Pędzle myję w rozpuszczalniku Nitro.
  Lakieruję nim przedmioty ciemne, jeśli potrzebują wysokiego połysku, najczęściej ozdobione złotem, metalicznymi farbami, czy solami patynującymi. Głównie bombki :)
   Do spękań na jasnych pracach raczej bym go nie użyła. Dzięki małej pojemności wiele miejsca nie zajmuje, a czasem się przydaje :)

Przykładowe prace:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz