wtorek, 29 kwietnia 2014

Szara bejca Fluggera

Z powodu częstych pytań o szarą bejcę Fluggera podaję namiary:


Pamiętajcie, że chociaż niby to jest bejca wodna, to trochę dziwna, niszczy pędzle, więc lepiej malować takim przeznaczonym na straty :)

Sama bejca:
Pobielona:


13 komentarzy:

 1. dzieki wielkie za informacje- od dawna chodzi za mna ta bejca - kocham takie klimaty :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. super kolor fajnie że udostępniłaś pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. ach mam pytanie ta bejca jest z mieszalnika czy podaje się ten numer na wieczku bardzo poproszę o odpowiedź pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, z mieszalnika, myślę, że najważniejsze dane do podania to BB i WW :)

   Usuń
 4. Dyziu, a czym bieliłas te mebelki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akrylową farbą do drewna i metalu :)

   Usuń
 5. Dyziu, a czym bieliłas te mebelki?

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam, chciałabym uzyskać podobny efekt pobielonej szarości na skrzynkach po owocach i zastanawiam jak wygląda taki proces? W sensie samo nakładanie białej farby? Spotkałam się z dwoma sposobami, pierwszy malowanie całkowicie i przecieranie papierem sciernym lub malowanie "suchym pędzlem" - z bardzo niewielką ilością białej farby?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o taki efekt, jak na pobielonej szafie powyżej, to chodzi o malowanie suchym pędzlem, albo ewentualnie woskowanie białym woskiem. Wydaje mi się, że opisana przez ciebie przecierka dotyczy raczej efektu shabby chic, jeśli dobrze zrozumiałam :)

   Usuń
 7. Hej prosze o radę pomalowalam krzesła na szaro dwa razy i nie podobają mi się nie takiego efektu się spodziewałam A to już trzecia farba z kolei w sklepach po prostu nikt nie umie doradzić o co chodzi z tym pobielaniem ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aby wyglądało tak jak moja szafa musisz pomalować krzesła metodą suchego pędzla, czyli wziąć stary pędzel, najlepiej szczeciniak, zamoczyć go w białej farbie akrylowej, odsączyć do sucha na szmatce i takim odsączonym pędzlem delikatnie smyrać przedmiot, najlepiej zrobić próbę w jakimś mniej widocznym miejscu.

   Usuń
 8. A jeżeli pomalowalam już na szaro bejca to mogę użyć pasty w ybielajacej ? Wyczytałam żeby szczotka druciakowa przetrzeć to wtedy dotrze w głębsze miejsca i bardziej wybieli chcem rozjaśnić ta bajce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz, ale nie polecałabym tej pasty na samo siedzisko - z czasem wytrze się od pupy ;)

   Usuń